Co oznacza mój wynik TSH?

Witam. Dnia 15.07 miałam robione badania krwi w szpitalu - wynik TSH 4.91 (norma 4.20). 23.07 lekarz internista zlecił powtórzenie badań - wynik TSH 3.00. Jak mam to rozumieć? Błąd w laboratorium czy coś innego?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Należy pamiętać, że to są tylko wyniki, które mogą zawierać błąd. Dlatego lekarze w razie wątpliwości mogą zalecić powtórzenie badania. Drugi wynik TSH jest znacznie niższy, przez co błąd jest bardzo prawdopodobny.