Co oznacza naciek Adenocarcinoma?

Dzien dobry, w badaniu wycinkow guza w jelicie wielkosci 55 mm opisano: 1. W wycinkach naciek adenocarcinoma. Blona sluzowa z przewleklym zapaleniem. To wszystko. Spodziewalem sie szerszego opisu, jakiegos oznaczeniastopnia zroznicowania. Czego mozna sie spodziewac po takim wyniku?
Lek. Paweł Szadkowski

Możliwe, że na podstawie wycinku poddanego badaniu nie dało się określić podtypu gruczolakoraka i stopnia złośliwości histologicznej (chociaż powinno to raczej zostać opisane). Najlepiej jeśli pana lekarz prowadzący wyjaśni panu dalsze postępowanie, które zależeć będzie od stopnia zaawansowania klinicznego nowotworu (wpływa na to rozmiar guza pierwotnego, stan węzłów chłonnych oraz obecność przerzutów odległych).