Co oznacza nagły ból gardła?

Witam, Nagle pojawił się u mnie ból mięśni gardła. Przy przełykaniu. Mam wrażenie, że jest on zlokalizowany wokół grdyki. Nasil się bardzo mocno podczas przełykania lub nawet próby przełknięcia śliny. Wystąpił nagle w nocy od razu z dużym natężeniem. Mięśnie w dotyku są obolałe ale bez próby przełknięcia samoistnie nie bolą. Ból podczas przełykania promieniuje aż do uszu. Mam wrażenie lekkiego odrętwienia w spodniej części żuchwy. Nie wiem czy udać się z tym do lekarza czy przeczekać jeśli to jakieś niefortunne naciągnięcie mięśni. Proszę o pomoc.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli te dolegliwości nie ustąpią to radziłbym udać się do laryngologa. Pozdrawiam.