Co oznacza obecność guzów na ciele?

Witam serdecznie Wszystkich. mam 26 lat. Mój problem i moje pytanie dotyczy "guzów" pisze guzów bo nie wiem tak na prawdę co to jest. "Guzy"te znajdują się na nogach parę na rękach ale najwięcej jest ich na klatce piersiowej między żebrami. Na początku nie bolały teraz jak je dotykam to czuję ból. Guzy te są wielkości paznokcia od ręki ale niektóre są trochę większe. Na samej klatce mam ich około 30 . Dodam tylko że jakiś czas temu rzuciłem papierosy i przytyłem około 20 kg więc może to jakieś tłuszczaki.??? Czekam na poradę i. Góry dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Rumień guzowaty to choroba zapalna skóry i tkanki podskórnej, charakteryzująca się żywoczerwonymi guzami na skórze. Nie podał Pan jakiej barwy są "guzy". Powinien Pan się udać do lekarza, który obejrzy opisywane zmiany. Tłuszczaki byłyby miękki w dotyku, ale jest to bardzo mało prawdopodobne, żeby nagle "wyskoczyło" Panu tyle tłuszczaków.