Co oznacza obniżenie łożyska?

Witam. Wczoraj na badaniach prenatalnych 13tc na karcie lekarz wpisał łożysko tylna ściana nisko. Ginekolog do wizyty zaleca nie współzyc i nie forsować się. Czy gdyby było to łożysko przodujacelekarz napisał by tak na karcie czy nadal pisałoby że poprostu jest nisko? Dlaczego lekarka zapłaciła nie współzyc do wizyty ? Czy jest to groźne? Lekarz na badaniach nic nie mówił tylko że wszystko jest ok dopiero w domu na karcie wyczytałam taka informację. Bardzo się tym martwię proszę o odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest różnica między łożyskiem przodującym a znajdującym się nisko. Poza tym wraz ze wzrostem dziecka, powiększa się rozmiar macicy oraz łożysko może też się "przemieścić", przez co już nie będzie łożyskiem nisko schodzącym, tylko prawidłowo usytuowanym. Myślę, że zainteresuje Panią i uspokoi artykuł dr Nicole Sochacki-Wójcickiej na temat co prawda łożyska przodującego: https://mamaginekolog.pl/lozysko-przodujace-a-lozysko-przedniej-scianie/