Co oznacza olbrzymie kręte V stopnia i obustronne wodonercze?

U 4 -letniego syna pół roku temu stwierdzono refluks moczowodów -olbrzymie kręte V stopnia i obustronne wodonercze -udział nerki lewej w ekstrakcji to 11% prawej ok 20% - powód zastawka cewki. obecnie- jest obustronna nefrostomiia. diagnozuje sie usuniecie nerki lewej i w przyszłości dializy oraz przeszczep nerki. co sie dzieje po wycieciu nerki czy zyłę dołącza sie do drugiej nerki, bo rozumiem że moczowód sie wycina w całości-, czy jakieś powikłania z tego powodu występują.?

Szanowna Pani,
Niestety opisany stan nerek jest rzeczywiście zły. Po wytworzeniu nefrostomii stworzono warunki do lepszego oczyszczania krwi przez nerki. Postęp niewydolności nerek może być jednak trudny do zatrzymania i w przyszłości możliwa jest dializoterapia. Usunięcie nerki nie jest zabiegiem bardzo wysokiego ryzyka. Usuwa się nerkę z naczyniami krwionośnymi i moczowodem.
z poważaniem,
J.Zachwieja