Co oznacza opis badania błony śluzowej żołądka?

Proszę o pomoc. Opis wyniku:1.Antrum Błona śluzowa części przedodźwiernikowej żołądka z cechami przewlekłego zapalenia małego stopnia. Zapalenie 1, aktywność 0, zanik 0, metaplazja 0, helicobacter pylori UJ. Rozpoznanie znieksztalcenie opuszki dwunastnicy. Nie wiem co to znaczy i czego się spodziewać. Mam dopiero 2 5 lat. Z góry dziekuje

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Taki wynik świadczy tylko o zapaleniu błony śluzowej żołądka, które może odpowiadać za dolegliwości bólowe w okolicy podżebrowej lewej. Po zastosowaniu odpowiedniego leczenia dolegliwości powinny ustąpić. Zawsze taki wynik powinien ocenić lekarz, który skierował Panią na badanie.