Co oznacza plamienie po poronieniu?

Dzień dobry. Pod koniec maja doszło u mnie do samoistnego poronienia. Otrzymałam antybiotyk na 7 dni i krwawienie ustało. W obecnej chwili plamię. Moje pytanie brzmi: czy to plamienie jest niepokojące, kiedy mogę starać się ponownie zajść w ciążę oraz jak długo muszę wstrzymywać się od współżycia z mężem. Jeżeli mogę jeszcze zapytać to tylko o to czy można się jakoś wzmocnić przed planowaną ciążą by nie doszło do poronienia (jakieś witaminy...) Przepraszam za ilość pytań :) Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedz.

Nie widzę powodów do powstrzymywania się od stosunków, jeżeli planują Państwo ciążę. "Wzmocnić" się nie da, jedynie zalecam przyjmowanie kwasu foliowego na 3 mce przed planowaną ciążą, 0,4 mikrogramy/dobę.