Co oznacza płyn osierdziowy u płodu?

Co oznacza plyn osierdziowy u plodu i jesli nie wyplynie to jakie sa tego konsekwencje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pisząc płyn osierdziowy rozumiem, że ma Pani na myśli płyn w worku osierdziowym. Wartość do 2 mm jest normą. Wartości wyższe mogą być wynikiem arytmii, wad wrodzonych serca oraz wielu innych nieprawidłowości. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji sugeruję konsultację ze specjalistą położnikiem oraz kardiologiem dziecięcym.