Co oznacza środek specjalnego przeznaczenia medycznego?

Dzien dobry.Chcialabym zapytac o taka kwestie.Co to znaczy,gdy na opakowaniu jest napisane ze dany preparat to srodek specjalnego przeznaczenia medycznego?czym on sie rozni od suplementu diety i leku?czy jest bardziej kontrolowany jego sklad i dzialanie itp?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Są to produkty dla osób ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi określonych grup chorych, nie należy ich mylić z suplementami diety.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka