Co oznacza stwierdzona przez lekarza na badaniach USG endometriza?

Lekarz na podstawie usg stweirdził u mnie endometriozę? Co to znaczy. Również wykrył torbielkę o wy. ok 30mm czy taka torbiel nadaje się do leczenia farmakologicznego. Wizytę mam za dwa tyg. mogę śmiało poczekać.

https://portal.abczdrowie.pl/endometrioza

Również wykrył torbielkę o wy. ok 30mm czy taka torbiel nadaje się do leczenia farmakologicznego?
- tak, to bardzo mała zmiana
Wizytę mam za dwa tyg. mogę śmiało poczekać?
- tak, stan taki nie wymaga pilnej interwencji lekarskiej