Co oznacza taki wynik morfologii u 30-letniej kobiety?

Witam. Przed staraniami o ciąże wykonałam podstawowe badania i zastanawia mnie morfologia. Bardzo proszę o interpretacje czy nie jest ona przeciwwskazaniem do starania się o dziecko. Moje wyniki: MCHC 30,9 (zakres referencyjny 32,2-35,5), limfocyty 3,23 (zakres 1,00-3,00), limfocyty 44,40 (zakres 20,0-40,0), AS-LYMP

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Prawidłowo, że wykonuje Pani kontrole badania krwi.

Nie wspomniała Pani jednak, czy występują pewne choroby przewlekłe, wymagające stałego leczenia i mające wpływ na wyniki badań.

Analizując przedstawione częściowe wyniki morfologii, można by stwierdzić, że wskazane parametry wystąpiły nieznacznie poza granicami ustalonych norm referencyjnych. Prawdopodobnie nie powinny one mieć większego znaczenia diagnostycznego.

Istotne są wszystkie wskaźniki morfologii, jak i ogólne samopoczucie, czy odczuwane objawy. Każde badanie należy rozpatrywać całościowo, nigdy pojedynczo.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie ocenić Pani stan zdrowia. Dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem internistą lub ginekologiem, który po analizie dotychczasowych badań będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://zdrowie.parenting.pl/hematokryt-w-ciazy

https://zdrowie.parenting.pl/wyniki-morfologii-krwi

https://portal.abczdrowie.pl/morfologia-krwi-obwodowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.