Co oznacza taki wynik RTG kręgosłupa u mojej mamy?

Witam, Moja mama( Wiek 60 lat) była na RTG kręgosłupa i otrzymała następujący wynik : - Skolioza prawostronna kręgosłupa TH - Pogłębienie kyfozy piersiowej - Osteofity na krawędziach trzonow jako wyraz zmian zwyrodnieniowych - obniżenie wysokosci trzonu kręgowego TH9- złamanie - Zanik kostnej kręgosłupa piersiowego. Mama właśnie odebrała wynik i jest bardzo nim zaniepokojona A konsultacje u lekarza ma dopiero w przyszłym tygodniu. Bardzo prosiłbym o pomoc w interpretacji . Pozdrawiam, MICHAŁ.

Szanowny Panie, są to zmiany zwyrodnieniowe oraz złamanie kręgu, leczenie należy omówić z lekarzem prowadzącym