Co oznacza ten posmak ropy w ustach?

Witam . Pytanie do stomatologa. W czwartek 24.05. miałem ząb 6 dolną usuwany wraz z dwoma małymi torbielami . Lekarz powiedział na drugi dzień że ładnie się goi. Lecz wczoraj i dziś puściło mi po jednej szwie . Okolica dziąsła ma kolor czerwono-czarny a miejscami biały z lekkim nalotem siwego koloru. Czuję w buzi posmak i zapach ropy co oznacza gojenie tak mi sie wydaje. Moje pytanie brzmi czy coś się może stać jeżeli odpadły mi szwy i lekko dziąsło odstaje od tego skrzepy czy wszystko się ładnie zrosnie . Ból w dzień nie jest mocny gdy nadchodzi wieczór przychodzi troszkę większy ból pulsujący . Z góry dziękuje za odpowiedz.

Lek. Paweł Szadkowski

W fazie gojenia nie powinna pojawiać się ropa, może to oznaczać nadkażenie rany. Gdyby objawy nie ustępowały, proszę się udać do lekarza w celu obejrzenia zmiany.