Co oznacza ten wynik USG ciąży?

Witam. Mam pytanie dotyczące wyniku Usg (niestety mój lekarz mi tego nie wyjaśnił). Wiek ciąży wg. Usg 24,3 hbd. Pytanie dot. Fałd karkowy: 2,7 mm; NB 8mm. Co oznacz ten wynik (mam 32 lata). Z góry dziękuję za odpowiedź.

U zdrowego dziecka odległość między tkankami miękkimi a skórą nie powinna przekraczać 2,5 milimetra.O nieprawidłowościach możemy mówić, kiedy przezierność karkowa u dziecka przekracza 2,9 mm. Podwyższonym ryzykiem wystąpienia przezierności karkowej uznaje się wartości pomiędzy 3 mm a 4,5 mm. W takiej sytuacji nie ma jednak powodu do niepokoju – jest to jedynie podwyższone ryzyko, a nie jednoznaczny wyrok. Szacuje się, że aż 70% dzieci, u których w fazie prenatalnej przezierność wynosiła do 4,5 mm po urodzeniu rozwija się w pełni prawidłowo. Niepokojący powinien być jednak wynik wynoszący powyżej 6 milimetrów.