Co oznacza TK głowy 84-latka?

Wynik TK głowy mojego ojca 84 lata : w obu półkulach mózgu mierne zaniki korowe. Układ komorowy miernie poszerzony (wsk.Huckmanna=73 mm), symetryczny, nieprzemieszczony. W wewnątrzczaszkowych odcinkach tętnic szyjnych wewnętrznych i w tętnicach kręgowych zwapnienia miażdżycowe. W ostatnim czasie zachowanie taty bardzo się zmieniło, stale ma pretensje jak również wszystkich zamęcza opowiadaniem jak bardzo jest chory. Bardzo dużo spędza czasu siedząc i nic nie robiąc. Zmienia tylko miejsca siedzenia z krzesła na fotel, po jakimś czasie znowu inne krzesło lub inny fotel. Tata nosi aparaty słuchowe i jeżeli już ogląda programy sportowe to bez głosu. Proszę o radę jak mam postępować u jakiego lekarza szukać pomocy.

Witam! Należy skontaktować się z psychiatrą, opisane przez Panią problemy mogą być objawami depresyjnymi i wówczas należy je leczyć. Może być opór przed wizytą u psychiatry, ale depresja często występuje u osób starszych, szczególnie osamotnionych. Powodzenia W. Łuczkowski.