Co oznacza to zielone przebarwienie w okolicy kostki?

Witam, Od zeszłego roku zauważyłam na kostkach nogi po obu stronach pojawiło się szaro zielone przebarwienie i są takie dziwne w dotyku chociaż nie swędzą a nie bolą. Myślałam, że to od brudu i zniknie po wykopaniu się. Ale ja udało się zmyć to nadal pojawia się. Chociaż myję się regularnie i smaruje się kremen. Upraiwam sport i jem zdrowo. Nie piję alkocholu i nie palę papierosów. W tym tygodniu pojawiło się nawet na parku lewym od przodu. Czy to jakaś grzybica czy łuszczyca. Proszę o informację co to jest i czy powinnam pójść do lekarza rodzinnego, żeby obejrzeła i dał skierowanie do dermatologa.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przebarwienia zlokalizowane w obrębie kostek mogą być objawem niewydolności żylnej, dlatego w pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza rodzinnego.

Lekarz obejrzy zmiany i zadecyduje o dalszym postępowaniu. Jeśli wykluczy ryzyko niewydolności żylnej, to najprawdopodobniej pokieruje Panią do dermatologa. Przyczyn przebarwień może być naprawdę wiele. Mogą być one związane z reakcją alergiczną, stanem zapalnym, zakażeniem grzybiczym, zaburzeniami hormonalnymi, a także niedoborem witamin i minerałów.

Konieczne jest więc rozpoczęcie diagnostyki w tym kierunku i zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Podobne pytania można zobaczyć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/siniaki-nad-kostka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znacza-przebarwienia-skory-wokol-kostek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przebarwienie-na-nodze-nad-kostka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.