Co oznacza wynik badania jelita?

Jak powinnan zinterpretować wynik badania ? "Błona śluzowa jelita grubego różowa, gładka, lśniąca, Z WIDOCZNĄ SIATKĄ NACZYŃ. W zastępnicy ok. 35 cm od zwieracza polip na szerokiej podstawie, gładki, ok. 8 mm średnicy, na fałdzie, przechodzący za fałd. Przy wprowadzaniu endoskopu widoczny polip ok. 12-15 mm, o nieco nierównej powierzchni głowy, krótka szypuła, niewidoczny przy wyprowadzaniu endoskopu." Czy błona śluzowa jest prawidłowa? Jeżeli mama ma wyłonioną stomię z powodu raka esicy i aktualnie ma nawrót nowotworu czy grozi mi to samo jeżeli będę kontrolować jelito? Czy mimo tego, że będę chodziła na kontrolne badania jest prawdopodobieństwo, że trzeba będzie wyłonić stomię?

Lek. Wojciech Zygmunt

Różowa, gładka, lśniąca błona śluzowa z widoczną siatką naczyń to prawidłowa błona śluzowa. Niepokój budzą jedynie widoczne polipy. Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia!