Co oznacza wynik badania kręgosłupa 54-latki?

PROSZĘ o wytłumaczenie badania trochę zrozumiałymi określeniami jaki czeka mnie zabieg czy operacja .DZIĘKUJĘ -pogłębienie lordozy szyjnej,częściowa dehydratacja krązków m-kręgowych ,osteofityna tylnych krawędziach trzonów kręgów C-4-5Z towarzyszącą tylną lateralizującą na stronę lewą wypukliną krązka mk ,z modelacją worka oponowego ze znaczną redukcją przedniej rezerwy objętościowej kanału kręgowego ze spłyceniem zachyłków bocznych i zwęzeniem otworów m-kręgowych w większym stopniu po lewej stronie z mozliwością ucisku korzeni nerwowych ,nierówne obrysy płytek granicznych trzonów c-4-5 z odczynem w tkance kostnej podchrzęstnej: mniejszego stopnia zaostrzenia i osteofity na przednich i na tylnych krawędziach trzonów pozostałych kręgów odcinka C:tylne lateralizujące na stronę lewą wypukliny krązków mk C2/3 i C3/4 z modelacją worka oponowego z redukcją przedniej rezerwy objętościowej kanału kręgowego ,zwęzeniem otworów m-kręgowychpo lewej stronie .-tylna centralna wypuklina krązka mk C5/6 z modelacją worka oponowego z redukcją przedniej rezerwy objętościowej kanału kręgowego wspólnie z osteofitami zwęza otworów m-kręgowych z mozliwością kontaktu z korzeniami nerwowymi ;tylna centralna wypuklina krązka mk C6/7 z z modelacją worka oponowego z redukcją przedniej rezerwy objętościowej kanału kręgowego.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena neurochirurga i łączna analiza powyższego badania wraz z bezpośrednim badaniem , na ich podstawie Ew kwalifikacja do leczenia operacyjnego lub zachowawczego