Co oznacza wynik badania ME?

Proszę o interpretację wyniki badania ME. Niewielkie lewowypukle skrzywienie czynnego odcinka kręgosłupa. W odcinku C 2- C5 kanał krajowy i kanały korzeniowe bez cech W segmencie C 5- C6 tylna z lewostronn lateralizacja przepukliny tarczy zweża kanał kregowy w wymiarze strzalkowym do okola 9mm dochodząc do brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego bez cech jego ucisku. Przestrzeń plynowa zardzeniowa zachowane. Kanały korzeniowe przewężone przez wyostrzenia krawędzi trzonow struktury nerwowe w ich obrębie nieucisniete. W segmencie C5-C7 tylna z nieco prawostronna lateralizacja szerokopodstawna wypuklina tarczy przeweza kanal kregowy w wymiarze strzalkowym do okola 10 mm bez cech ucisku na rdzen kregowy. Kanaly korzeniowe bez cech stenozy. Tarcza miedzykregowa C 5-C6 obnizona z cechami dehydratacji pozostale tarcze o zachowanej wysokosci i sygnale. Trzony kregowe o prawidlowej wysokosci i strukturze o rownych plytkach granicznych. Rdzeń kregowy w odcinku szyjnym o prawidłowym sygnale. W granicy obrazowania dyskopatia Th3- Th4 bez uchwytnych cech ucisku na rdzen kregowy poziom poza zakresem obrazowania w płaszczyźnie poprzecznej.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Istnieją zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa odcinka szyjnego. Zawsze taki wynik powinien zinterpretować lekarz kierujący na badanie ze względu na to, że nie można interpretować wyników badań bez wiedzy o stanie klinicznym pacjenta.