Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 6 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania u kobiety 57-letniej?

Witam Zofia Spłycona lordoza kręgosłupa szyjnego Wczesna dehydratacja wszystkich krążków międzykręgowych w odcinku szyjnym kręgosłupa Wyciągnięcia kostne na krawędziach trzonów kręgów C5,C6 i C7 Przepuklina tylna centralna krążka międzykręgowego C4-C5 z uciskiem worka oponowego Wypuklina tylna centralno lewostronna krążka międzykręgowego C5-C6 i C6-C7 z uciskiem na worek oponowy Pozostałe krążki międzykręgowe bez uwypuklania się do kanału kręgowego. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w obrębie worka oponowego i rdzenia kregowego w ich odcinku szyjnym . Badanie wykonano w sekwencjach FSE i STIR uzyskując obrazy T1 i T2 zależne w płaszczyznach osiowej i strzałkowej .
KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Pani Zofio, Wynik badania oznacza, że należy jak najszybciej rozpocząć specjalistyczną fizjoterapię, najlepiej dedykowaną leczeniu problemów z krążkiem międzykręgowym (np. Metoda Mckenziego), z Terapią Manualną i ćwiczeniami. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy