Jak interpretować wynik badania RM kręgosłupa szyjnego u 50-latki?

Interpretacja wyników badania kręgosłupa szyjnego rezonansem magnetycznym. Proszę o konsultację i poradę czy rehabilitacja i jaka pomoże w moim przypadku, załączam opis rezonansu magnetycznego. Stwierdza się: -wyrównanej lordozy szyjnej, -przewlekłych uogólnionych uwypuklin krążków międzykręgowych. C4/C5/C6 i C6/C7 ze zmniejszeniem zachyłków bocznych rezerwy objętościowej kanału kręgowego na tych wysokościach, powodujących zwężenie światła kanału na poziomie C4/C5 o około 3mm i na poziomie C5/C6/C7 o około 5mm z modelowaniem worka oponowego i ucisku rdzenia, z cechami ucisku na worek oponowy oraz powodujacych ucisk na korzenie nn. rdzeniowych wychodzacych na tych wysokosciach zwłaszcza na pozimie C5/C6/C7- cech ciasnoty w otworach międzykręgowych, -kompleks C1/C2 w normie, -osteofitoza na krawędziach trzonów kręgowych głównie na poziomie C5/C6/C7, -cechy dehydratacji zwyrodnieniowej krążków międzykręgowych C5/C6/C7, -prawidłowy sygnał z pozostałych trzonów kręgowych, -prawidłowy sygnał z rdzenia kręgowego, -oś tylna kręgosłupa zachowana, rezerwa objętościowa kanału kręgowego zmniejszona na poziomie C5/C6/C7, na pozostałych poziomach zachowana. Dyskopatia przewlekła C4/C5/C6 i C6/C7 z cechami modelacji i ucisku rdzenia oraz ucisku na korzenie nn. rdzeniowych na poziomie C5/C6/C7, także w otworach międzykręgowych, - następowe zmiany zwyrodnieniowe głównie na w/w wysokościowych.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatie oraz zmiany zwyrodnieniowe.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem/neurochirurgiem, celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.