Jak interpretować wynik badania RM kręgosłupa szyjnego u 50-latki?
Interpretacja wyników badania kręgosłupa szyjnego rezonansem magnetycznym. Proszę o konsultację i poradę czy rehabilitacja i jaka pomoże w moim przypadku, załączam opis rezonansu magnetycznego. Stwierdza się: -wyrównanej lordozy szyjnej, -przewlekłych uogólnionych uwypuklin krążków międzykręgowych. C4/C5/C6 i C6/C7 ze zmniejszeniem zachyłków bocznych rezerwy objętościowej kanału kręgowego na tych wysokościach, powodujących zwężenie światła kanału na poziomie C4/C5 o około 3mm i na poziomie C5/C6/C7 o około 5mm z modelowaniem worka oponowego i ucisku rdzenia, z cechami ucisku na worek oponowy oraz powodujacych ucisk na korzenie nn. rdzeniowych wychodzacych na tych wysokosciach zwłaszcza na pozimie C5/C6/C7- cech ciasnoty w otworach międzykręgowych, -kompleks C1/C2 w normie, -osteofitoza na krawędziach trzonów kręgowych głównie na poziomie C5/C6/C7, -cechy dehydratacji zwyrodnieniowej krążków międzykręgowych C5/C6/C7, -prawidłowy sygnał z pozostałych trzonów kręgowych, -prawidłowy sygnał z rdzenia kręgowego, -oś tylna kręgosłupa zachowana, rezerwa objętościowa kanału kręgowego zmniejszona na poziomie C5/C6/C7, na pozostałych poziomach zachowana. Dyskopatia przewlekła C4/C5/C6 i C6/C7 z cechami modelacji i ucisku rdzenia oraz ucisku na korzenie nn. rdzeniowych na poziomie C5/C6/C7, także w otworach międzykręgowych, - następowe zmiany zwyrodnieniowe głównie na w/w wysokościowych.

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatie oraz zmiany zwyrodnieniowe.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem/neurochirurgiem, celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.