Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 6 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania moczu u 40-latki?

Moje wyniki moczu. Ciężar właściwy 1,024 ,pH 5,0,leukocyty ujemny, związki nitrowe ujemny, białko ujemny, glukoza ujemny, związki ketonowe 10,0 mg/dl, urobilinogen w normie bilirubina ujemny, przejrzystość lekko metny, barwa żółta, leukocyty 0-5 Wow,erytrocyty 3-5 wpw,nablonki okrągłe pojedyńcze, pasma śluzu bardzo liczne. Lekarz przepisał mi antybiotyk i powiedział, że wszystko w porządku A ja się martwię o te związki ketonowe w moczu, jak mam to interpretować i rozumieć. Pozdrawiam
KOBIETA, 40 LAT około miesiąca temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Witam. Jedną z najczęstszych przyczyn pojawiania się związków ketonowych w moczu jest gorączka lub fakt, iż pacjent niewiele jadł przed badaniem. Badanie należy powtórzyć w celu kontroli.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy