Co oznacza wynik badania obrazowego kręgosłupa 27-latka?

Na poziomie l3/l4 widoczne symetryczne uwypuklenie zarysu krążka międzykręgowego typu bulging disc modelujące worek oponowy. na poziome l4/l5 niesymetryczne większe na lewo uwypuk.zarysu krążka m/k typu bulging disc modelujące worek oponowy i zwężające oba otwory m/k w lewym sąsiaduje z nerwem rdzeniowym. Obniżenie wysokości i sygnału w obrazach T2-zal.krązka m/k l4/l5 odpowiadające zwyrodnieniowemu odwodnieniu. niewielkie osteofity krawędzi trzonów kręgów lędźwiowych i zmianu przeciązeniowe w s

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna łączna ocena powyższego badania z bezpośrednim badaniem lekarskim proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyzsze badanie