Co oznacza fizjologiczna lordoza lędźwiowa zachowana?
Witam czy mogę prosić o interpretację wyniku rezonansu kręgosłupa taty? (70lat) Fizjologiczna lordoza lędźwiowa zachowana. Na poziomie L3/L4 widoczne jest symetryczne uwypuklenie krążka międzykręgowego typu "bulging disc"'; L4/L5 pośrodkowo-dwuboczna protruzja krążka, wraz z osteofitami krawędzi trzonów i zmianami zwyrodnieniowymi w stawach m/k uciskające worek oponowy i zwężające otwory m/k z podrażnienie lewego korzenia L4.

MĘŻCZYZNA, 71 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Konieczne jest zestawienie powyższego wyniku z bezpośrednim badaniem lekarskim i Ew decyzje o konsultacji neurologicznej lub neurochirurgicznej