Co oznacza wynik badania tarczycy 22-letniej kobiety?

Proszę o ocene tarczycy . patologii węzłowej szyjnej obustronnie nie widać. węzina o grubości 2.5mm Prawy płat o wymiarach :15mmx15mmx27.2mm, objętość 3.15ml. Lewy płat o wymiarach :11mmx10mmx26mm , objętość ok1.50ml. tarczyca mała, z drobnymi zmianami hypoechogennymi obustronnie , o średnicy od 2mm do 6mm, o prawidłowej echogenicznosci .TSH 4-7,norma 0.7-4,2. F4 15 mam 22 lata, kobieta

Lek. Michał Lenard

Poziom TSH jest nieco podwyższony, co może być u Pani normą, ale może też wskazywać na rozwijanie się niedoczynności tarczycy. Wyniki badań wraz z opisem USG muszą być ocenione przez lekarza, który je zlecił, z uwzględnieniem Pani objawów i stanu klinicznego. Pozdrawiam!