USG tarczycy u 24-letniej kobiety

Witam mam 24 lat. Zrobiłam USG tarczycy. Czy ono jest w normie? Płat prawy o wymiarach 10x9x39mm obj.1,8ml. Płat lewy o wymiarach 11x7x38 obj.1,5ml. Cieś tarczycy o grubości 2mm.

Wymiary jak i objętość płatów tarczycy świadczą o niedorozwoju tarczycy (norma objętościowa tarczycy to około 15 ml). To może skutkować jej niedoczynnością. Zapewne konieczne okażą się dodatkowe badania poziomów hormonów tarczycy we krwi. Wynik powinien zinterpretować endokrynolog i zalecić dalszy sposób postępowania.