Co oznacza wynik EEG 24-latki?

Proszę o interpretację wyniku EEG. Dominuje czynność fal 8-14 hz z falami beta o amplitudzie 40-90mv o amplitudzie do 130mv. Z okolicy czołowo- centralno- ciemieniowej zarejestrowano napadowe wyładowania fal 5-8hz do 150mv. Reakcja zatrzymania zaznaczona. Hiperwentylacja zwalnia zapis z potylicy. Fs bez istotnego wpływu. Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy ze zmianami o charakterze napadowym z linii środkowej mózgu, z podejrzeniem zmian zlokalizowanych w tylnym obszarze mózgu. O czym taki wynik może świadczyć?

Szanowna Pani, wynik należy odnieść do stanu klinicznego. Szkoda że nie napisała Pani nic o objawach i z jakiego powodu badanie zostało wykonane