Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik MR głowy 46-letniego mężczyzny?

Proszę o pomoc w interpretacje i odczyt wyników MR. Badanie MR głowy wykonano w sekwencji FSE w obrazach T1- i T2-zależnych oraz w sekwencjach FLAIR,GRE T2* i EPI DWI.W istocie białej okołokomorowej przy trzonie prawej komory bocznej widoczne hiperintensywneT2/FLAIR ognisko o orientacji pionowej dł. 0,9 cm, kolejne ognisko śr. 0,8 cm o podobnym sygnalewidoczne przy rogu czołowym prawej komory bocznej. Ogniska nie wykazują restrykcji dyfuzji. ObrazMR może odpowiadać nieaktywnym ogniskom demielinizacyjnym, wskazana konsultacja neurologicznai kontrola MR z kontrastem za ok. 3-6 m-cy.Poza tym obraz mózgowia i wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych w granicach normy.W sekwencji DWI-EPI w obrębie mózgowia nie wykazano obszarów ograniczonej dyfuzji, w tymwczesnych zmian niedokrwiennych.Torbiel retencyjna śr. 2,5 cm w dnie prawej zatoki szczękowej, zmiany zapalne sitowia.
MĘŻCZYZNA, 46 LAT 11 miesięcy temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Wszystko zależy z jakiego powodu było wykonywane badanie MR, jakie objawy u Pana występują oraz jakie zmiany stwierdzono w badaniu neurologicznym. Tylko lekarz neurolog, który rozmawiał z Panem i zbadał Pana może zinterpretowac wynik. Tak jak napisano wskazanie badanie kontrolne, w zależności od objawów może być konieczna hospitalizacja i dalsze badania aby wykluczyć SM.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy