Co oznacza wynik MR kręgosłupa 26-letniej kobiety?

Witam Proszę o zinterpretowanie mojego badania MR . Kifotyczne ugięcie kręgosłupa szyjnego ze zmniejszeniem przedniej i tylnej rezerwy płynowej rdzenia.Osteofity przednich i bocznych krawędzi trzonów kręgowych C5-TH2. D Dyskopatia C 2-7: -centralna protruzja krążka C-2-3 uciska worek oponowy -centralno -prawostronna podwięzadlowa płaska PJM krążka C3-4 uciska worek oponowy i nieco przewęża prawy zachylek boczny -Centralna podwięzafłowa i prawostronna otoczona wydatnymi Ostrogotami PJM krążka C 4-5 uciska worek oponowy i po stronie prawej przewęża zachyłek boczny i otwór m-k z możliwym konfliktem korzeniowym ,lewy otwór nieco przewężony przez małą wypuklinę -obniżenie krążka C5-6 i szerokopodstawna wypuklina objęta wydatnymi osteofitami z lewostronną podwięzadłowom PJM powoduję ciasnotę dla korzeni w prawym otworze m-k, lewy mniej przewężony oraz ucisk worka ogonowego i lewej połowy rdzenia,kanał kręgowy centralnie AP 8,5mm-Obniżenie krążka C 6-7 oraz szerokopodstawna wypuklina objęta osteofitami powoduje ciasnotę dla korzeni w otworach m-k, paracentralno -prawostronna podwięzadlowa PJM objęta osteofitami uciska rdzeń kręgowy ze stenozą AP do 6 mm

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? konieczna konsultacja lekarza neurochirurga i ustalenie dalszego postępowania.