Co oznacza wynik MR kręgosłupa i jak interpretować?

Witam mam 36 lat i ostatnio mialem robiony MR kregoslupa i dostalem taki wynik i nie wiem czy mam sie martwic.W korze nerki prawej drobna struktura o podwyzszonych sygnalach w T2 srednicy 4mm.Krazek miedzykregowy w poziomie L4 /L5 wykazuje cechy dehydratacji z szerokopodstawną wypukliną pierscienia wloknistego ktora modeluje worek oponowy bez istotnego zwezenia zachylkow bocznych i kanałow korzeniowych.W sasiednich segmentach ruchowych tj. L3 /L4 oraz L5/S1 dyskretne wypukliny pierscieni wloknistych, ktore nie zwezają zachylkow bocznych ani kanalow korzeniowych.Prosze o rozjasnienie tago

Lek. Michał Lenard

Wynik sugeruje obecność zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz przepuklinę krążka międzykręgowego uciskającego rdzeń kręgowy, co może powodować ból i mrowienie kończyn. Ponadto zmiana wykryta w nerce może wymagać dodatkowej diagnostyki. Sugeruję skierować się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie. Pozdrawiam!