Co oznacza zapis w badaniu kręgosłupa osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów z tendencją do tworzenia klamer kostnych?

Co oznacza jeśli na wyniku z prześwietlenia kręgosłupa pisze: . Osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów z tendencją do tworzenia klamer kostnych na poziomie L2/3. Na lewo od trzonów L3-L4 widoczne 4 cienie wapienne do 9 mm, kolejny cień widoczny w rzucie talerza biodrowego lewego- zwapnienia w węzłach chłonnych? Złogi w moczowodzie? Zwapnienia w aorcie i naczyniach biodrowych.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i jak sadze wykonanie obrazowania radiologicznego bardziej zaawansowanego w porównaniu do powyższego. Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyzsze badanie