Co oznacza zmiana skórna na twarzy u 9-miesięcznego dziecka?

Dzień dobry, mój synek (9miesięcy) ma niepokojąca zmianę skórną na buzi. Po zmianie pampersów pojawiło się suche, szorstkie odparzenie na pupie, na którym widoczne były białe krostki. Przy zmianach często dotykał się w intymne miejsce przez co (wydaje mi się) przeniósł sobie "to" na buzię. Smarujemy sudokremem i kremem z emolientem, zmiana stała się dokuczliwa ponieważ swędzi. Z pupy wszystko ładnie zeszło gdy wróciliśmy do starych pampersów, natomiast buzia w rejonie brody jest czerwona i jakby skóra stawała się twardsza. Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u pediatry i ocena zmian w badaniu bezpośrednim