Co oznaczają niespecyficzne deniwelacje w wyniku EKG?

Witam:) Mam na imię Marta. chodze do kardiologa i caly czas mam w zapisach ekg NIESPECYFICZNE DENIWELACJE. Lekarz powiedzial mi, że mam tak już od dawna. Czy to grożne???

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

deniwelacje odcinka ST mogą wskazywać na niedokrwienie mięśnia sercowego. Jednak słowo niespecyficzne oznacza, że są one bez znaczenia. Najlepiej zapytać kardiologa, który zna Panią i będzie w stanie powiedzieć czy to dla Pani groźne czy nie.

Pozdrawiam.