Co oznaczają te nadmiernie upowietrznione płuca?

Witam , własnie odebrałem zdjecie RTG klatki piersiowej z takim opisem ,Płuca nadmiernie upowietrznione , bez zmian naciekowych .Przepona wolna .serce nipowiększone.Aorta w normie , co oznaczaja te nadmiernie upowietrznione płuca ? czy to zrozedma ? dodam że mam 27 lat , przeraża mnie ze w tk młodym wieku moge mieć rozedme ..

Lek. Michał Lenard

Wynik wskazuje na rozedmę płuc. Być może potrzebne będą dodatkowe badania, np. TK płuc. Sugeruję wizytę u pulmonologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!