Co oznaczają te pęcherzyki wokół ust?

Witam.Moj problem dotyczy moich ust.Od kilku tygodni odczuwam silne pieczenie,swedzenie wokol ust.Zauwazylam małe pęcherzyki wokol ust jakby z jakąś wydzielina w srodku.Stosowalam masc Axoviral oraz balsam nawilżający.Czuje minimalna ulgę po aplikacji ale nadal mam ten straszny dyskomfort z pieczeniem i swędzeniem. Proszę o konsultacji. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

takie objawy, jak pieczenie i swędzenie ust może dawać zapalenie okołoustne nazywane również dermatozą okołoustną. Oprócz wyżej wymienionych dolegliwości może ono również powodować zaczerwienienie skóry oraz złuszczanie.

Ponadto swędzenie i pieczenie skóry w okolicy ust to także symptom opryszczki wargowej. Jest to prawdopodobne ze względu na wystąpienie pęcherzyków wokół ust, w których znajduje się wydzielina. Po jakimś czasie pęcherzyki pękają i tworzą charakterystyczne owrzodzenia.

Leczenie opryszczki wargowej polega na stosowaniu leków miejscowych, leków przeciwwirusowych, a także suplementacji witaminą D. W celu zwalczenia opryszczki stosuje się również pastę cynkową oraz specjalne kosmetyki. O konkretne produkty najlepiej zapytać dermatologa lub farmaceutę.

Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/opryszczka-wargowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.