Co oznaczają te zmiany skórne na palcach?

Witam, od kilku lat borykam się z problemami skórnymi na dłoniach, głownie wewnętrzna część palców. Jest to cyklicznie odnawialny problem, rozpoczynający się opuchlizną, swędzeniem i pojawieniem się maleńkich krostek wypełnionych cieczą. Następnego dnia skóra pęka (głęboko - często towarzyszy temu nawet krwawienie) i nadal bardzo swędzi. W ostatnim etapie palce stają się szorstkie, pęknięcia powoli się goją i odchodzą dość grube niewielkiej wielkości płatki skóry. Przez cały czas skóra jest bardzo szorstka i wygląda nieestetycznie. Po wizycie u kilku lekarzy dermatologów, stosuje Bedicort, maści z probiotkami i kremy z liposomami. To faktycznie przyspiesza gojenie się ran i szorstkości. Niestety nie wiem jaka jest przyczyna i bardzo kłopotliwe jest to, że problem ciągle powraca.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl