Co oznaczają zaburzenia cyklu miesiączkowego po porodzie?

Mieszkam w Anglii, urodziłam tutaj dziecko, co prawda 2 tygodnie po terminie dostałam kroplówki na popęd i był to poród kleszczowy. Moja Córeczka urodziła się 5.10.2010, piersią karmiłam ok. miesiąca. Pierwszą miesiączkę dostałam 18 listopada, później dostałam 18 grudnia, teraz powinnam dostać miesiączkę w styczniu, ale nic się nie zanosi na to.

Współżyję ze swoim mężem, co prawda zabezpieczamy się za każdym razem, robiłam już 3 testy ciążowe, ale wychodzą negatywnie, ciężko tutaj dostać się do ginekologa, więc nie wiem, co mam myśleć o tej sytuacji. Czy to jest normalne?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Dziękuję,
Daria

Witam serdecznie!
Jeżeli każdy Państwa stosunek był zabezpieczony, to nie ma powodu do obaw, nie powinno dojść do zapłodnienia. Potwierdzają to wszystkie wykonane przez Panią testy.
Przyczyn zaburzeń cyklu jest wiele. Najczęstszą przyczyną wydłużenia cyklu po ciąży jest przemęczenie związane z opieką nad niemowlęciem. Możliwe są także zaburzenia hormonalne i inne. Jedynym pewnym sposobem określenia, co jest przyczyną Pani dolegliwości, jest wizyta u specjalisty i badanie ginekologiczne.
Pozdrawiam