Co oznaczają zaburzenia równowagi u 5-letniego dziecka?

Utrata równowagi u pięciolatka? Mój piecioletni siostrzeniec w ciagu dnia doznał kilka sytuacji w których stracił "panowanie nad ciałem" opadł na ziemię,nie mógł wstać i mowić, za pierwszym razem zdrętwiał przez moment i wykrzywił twarz jakby z bólu. Cala sytuacja trwała około 3 do 5 minut. Po późniejszym pytaniu co go bolało odpowiada że głowa. Czego to może być przyczyną czy należy się denerwować ?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna się Pani udać z dzieckiem do neurologa dziecięcego w celu zbadania, wykonania EEG. Nie należy lekceważyć takich objawów.