Co oznaczają zawroty głowy i szumy uszne?

Czy na zwykłtm zdjęciu RTG kręgosłupa szyjnego jest widoczny ucisk na nerw? Czy zwężenia kręgów powodują ucisk na nerw? Bardzo proszę o szczegółową odp. Dokuczają mi zawroty głowy przy wstawaniu lub kladzeniu się, a czasami podczas skrętu głową. Kark jest jakby z waty, czasem mam szumy w uszach,glowa boli w okolicy czoła i skroni (napadowo). Na zdjeciu rtg wyszlo splycenie lordozy szyjnej, reszta bez zmian. Neurolog twierdzi że to nerwica (czasami mam omamy wzrokowe nocą).Postawę mam prostą

Dzień dobry. Z Pani opisu wnioskuję, że jest Pani pod opieką lekarza i badania nie wskazują na przyczyny wspomnianych objawów po stronie medycznej. Pisze Pani również, że neurolog twierdzi, że to nerwica. Następnym krokiem w takim przypadku jest diagnostyka psychologiczna. Proszę umówić się na wizytę u lekarza-psychiatry lub psychologa celem określenia przyczyn niepokojących Panią symptomów i ewentualnych wskazań do dalszej interwencji terapeutycznej. Pozdrawiam.

Witam,

jeśli lekarz neurolog sugeruje czynnik psychogenny jako przyczynę objawów, które wpływają na pogorszenie Pani funkcjonowania w życiu codziennym, w tym celu zalecana jest konsultacja i szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie