Co oznaczają żółte upławy i czy ma to związek ze stresem?

Witam, Od paru dni zauważyłam u siebie dosyć spore żółte upławy, w dodatku pobolewa mnie tylko jedna pierś (nie jest powiększona, po prostu od czasu do czasu boli). Dzisiaj miałam planowo dostać miesiączkę, niestety cały czas występują żółte upławy, i cały dzień bolało mnie podbrzusze jak w czasie miesiączki. Ostatnio też miewam chwile gdzie robi mi się bardzo gorąco i słabo. Dodam, że regularnie współżyję z chłopakiem, ale zawsze się zabezpieczamy i jesteśmy bardzo ostrożni. Czy są jakieś szanse że mogę być w ciąży? Czy te objawy mogą być spowodowane stresem przed niechcianą ciążą?

Lek. Michał Lenard

Upławy nie są spowodowane stresem. Bardziej prawdopodobna jest infekcja dróg rodnych, która może również zaburzyć cykl miesiączkowy. Sugeruję dla pewności wykonać test ciążowy i udać się do ginekologa, który zleci Pani leczenie infekcji. Pozdrawiam!