Co powoduje nabrzmienie odbytu?

Mam 20 lat, 183cm i 66 kg wagi, od pewnego czasu zauważyłem u siebie, że przy odbycie (kanaliki, które uszczelniają odbyt mam problem. ) jedna z nich (prawa) jakby robi się nabrzmiała, większa zdecydowanie od lewej. Nie odczuwam bólu itp jednak jest to dziwne. Obserwuje to od pewnego czasu i zawsze jest to prawa, jest miekkie (pewnie jest tam krew) jednak obawiam sie tego, zauważyłem ze dzieje sie tak gdy kucam, lub gdy wydalam stolec. tutaj link do zdjecia jak to wygląda; http://wgrajo.pl/?v=img2003.jpg

Lek. Wojciech Zygmunt

Witam. Opisane przez pana objawy łącznie ze zdjęciem sugerują początki choroby hemoroidalnej. Polecam udanie się do proktologa lub gastroenterologa, w celu dokładnego badania i potwierdzenia diagnozy. Pozdrawiam.