Co robić, jeśli sąsiedzi obmawiają mnie i mówią, że jestem schizofreniczką?

Witam. Od dlugiego czasu nie wychodze z domu, ani na podworko. Sasiedzi od tygodnia caly czas o mnie mowia (mam nagrane), smieja sie ze mnie, ze jestem schizofreniczka, obmawiaja mnie, caly czas non stop, ja to slysze i chlopak tez. Nie moge przez to nawet myslec by wyjsc z tego stanu,coraz bardziej staje sie agresywna bo nie wiem co z tym zrobic. Oni na caly glos w okolicy rozpowiadaja, tak ze inne osoby rowniez slysze jak dochodza opinie na moj temat. To mi nie pomaa tylko mnie niszczy. co robic?

Trudno odpowiedzieć w prosty sposób na to pytanie co robić. Sytuacja na pewno jest bardzo trudna i niekomfortowa zwłaszcza jeśli nie wychodzi pani z domu. Nie chcę doradzać po prostu asertywności i próby porozmawiania z sąsiadami na temat tego obmawiania bo wyobrażam sobie, że pewnie gdyby to nie była trudność to już dawno by to pani zrobiła. Proponuję by skontaktować się ze specjalistą aby szerzej omówić pani kłopoty w poradzeniu sobie z tą trudną sytuacją oraz razem wypracować możliwe rozwiązania. Pozdrawiam

Pani stan wymaga moim zdaniem konsultację psychiatrycznej celem wypracowania metod radzenia sobie z sytuacją oraz natręctwami.