Co robić z bólem cewki moczowej po seksie?

Witam, Tydzień temu podczas seksu z partnerem (z zabezpieczeniem) po intensywnym i długim stosunku partner robił mi palcówkę. Pod sam koniec, gdy maksymalnie przyśpieszył, ręka mu się wyślizgnęła i uderzył w okolice cewki moczowej. Dodam, że jestem świeża w penetracji pochwy czymkolwiek. Gdy zaraz po zabawach poszłam do toalety, oddawanie moczu sprawiło mi ogromny ból- bardzo piekło i kuło. Jeszcze tego samego dnia pojawiło mi się parcie na pęcherz. Po nocy parcie zniknęło, ale kłucie zwłaszcza pod koniec sikania zostało. Po kilku dniach poszłam do ginekologa do innego miasta i Pani stwierdziła u mnie zapalenie cewki moczowej w wyniku przedostania się bakterii z rąk partnera. Dostałam Cipronex i Provag które miałam brać przez 5 dni. Po zakończeniu leczenia udałam się do swojego ginekologa w moim mieście, który stwierdził że w moim wieku (17 lat) nie powinnam brać powyższego antybiotyku i mógł zrobić więcej szkód. Tak czy inaczej, ginekolog zbadała mnie i uznała, że wszystko jest ok, nie ma żadnego zapalenia ani podrażnienia. Mimo wszystko dalej czuję dyskomfort w trakcie oddawania moczu. Nie jest to kłucie takie, jak przed antybiotykiem, ale wciąż jest nieprzyjemne uczucie. Jeśli ta informacja będzie przydatna- jestem osobą z nerwicowymi zaburzeniami, objawy somatyczne są bardzo częste w moim przypadku, do tej pory był to bóle brzucha. Zauważyłam, że parcie na pęcherz pojawia mi się w trakcie tej choroby tylko, gdy się stresuję. Jednak zastanawia mnie ten ból mimo antybiotyków. Co to może być? Bardzo się martwię. Dziękuję z góry za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane przez Panią objawy, a więc dyskomfort podczas oddawania moczu, pieczenie, kłucie oraz parcie na pęcherz sugerują chorobę układu moczowego (np. zapalenie pęcherza i cewki moczowej).

Jak sama jednak Pani wspomina parcie na pęcherz pojawia się tylko podczas stresu, co może świadczyć o tym, że jest to dolegliwość somatyczna, związana z zaburzeniami nerwicowymi.

Warto by było skonsultować się nie tylko z ginekologiem, ale również urologiem, aby ten ostatecznie wykluczył zapalenie cewki moczowej. Ponadto mamy nadzieję, że jest Pani pod opieką psychologa lub psychoterapeuty. Jeśli tak, to warto wspomnieć mu o tych objawach.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ciagle-parcie-na-pecherz-to-objaw-nerwicy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-21-latka-ma-ciagle-parcie-na-mocz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.