Co robić z bólem kości policzkowej po septoplastyce?

4dni temu miałam zabieg septoplastyki ze zmniejszeniem małżowin, planowana wizytę kontrolna mam na 7.11, jednak dzisiaj cały dzień mecze się z bólem w okolicach kości policzkowej, zwiększa się przy dotyku, promieniuje na zęby. Czy może to być powiązane z zabiegiem? Jeżeli tak to czy powinnam zgłosić się do laryngologa wcześniej czy jest to normalny objaw? Podczas pobytu w szpitalu czułam jedynie dyskomfort w okolicach nosa, nie były konieczne leki przeciwbólowe

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból w okolicach zatok to dość częste powikłanie po septoplastyce nosa. Oprócz tego mogą również wystąpić inne objawy, należą do nich między innymi krwawienie, obrzęk, a także lekkie upośledzenie węchu.

W razie braku innych przeciwwskazań można stosować leki przeciwbólowe, które pomogą w lepszym zniesieniu czasu pozabiegowego.

Jeżeli ból stałby się nie do wytrzymania, zalecamy wcześniejszy kontakt z lekarzem prowadzącym. W przypadku poważnego krwawienia, niedającego się zatamować, może się Pani udać na SOR.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi omawianych problemów:

https://uroda.abczdrowie.pl/korekcja-przegrody-nosowej

https://portal.abczdrowie.pl/operacja-drog-oddechowych-nosa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.