Co robić z bólem po założeniu koron zębowych?

Bol zębów po koronowaniu Witam serdecznie 2 tygodnie temu założono mi 12 koron na górna szczękę w tym są wliczone mosty i 14 na Dolna też z mostami ból mi nie daje spokoju nasila się w nocy byłam u swojej dentystki i powiedziała że to normalne dlatego też poszłam na konsultacje do innego specjalisty i pani doktor w górnym prawym rogu znalazła zepsuty nieokoronowany ząb czy jest możliwe że przez ten ząb odczowam bol promieniujący na resztę zebow? Ząb został zaplombowany dodatkowo kupiłam nakładkę dla osób które zgrzytaja zębami bo pani dentystka powiedziała że możliwe że zaciskam zeby co powoduje dodatkowo ich ból przyznam że trochę złagodziła objawy ale nadal przy jedzeniu czuje ból niektórych czy to minie? Bardzo proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, istnieje taka możliwość, że pozostawiony chory ząb był przyczyną silnego bólu zgryzu, jeśli stan zapalny był dość duży, to tym bardziej możemy się domyślać, że winowajcą był pozostawiony ząb. Dolegliwości bólowe po założeniu koron są całkiem normalnym zjawiskiem, jest to spowodowane silnym opiłowaniem zębów, zwłaszcza że było ich dużo, jednak objawy te powinny ustąpić po kilku tygodniach, na pewno nie mogą się one nasilać, gdyby tak się działo, należy zgłosić się do lekarza, który wykonał zabieg.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zalozenie-korony

https://portal.abczdrowie.pl/uzupelnienie-brakow-zebowych-mostem

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-miazgi-zebowej-miazga-zebowa-przyczyny-etapy-zapalenia-dodatkowe-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.