Co robić z opuchlizną stopy i zasinieniem?

5,5 tygodnia temu złamałam 4 kość śródstopia bez przemieszczenia. Przy urazie stopa została zbita a kostka skręcona. 3 tygodnie gips 2 tygodnie orteza. Przez ten czas nie nastąpiło nawet na chwile obciążenie stopy. Rtg w pierwszym dniu 6 tygodnia wykazało całkowity zrost. Lekarz po badaniu stwierdził pełną ruchowość stopy i zalecil przez tydzień przyzwyczajać stopę do obciążenia. Do dzisiaj stopa jest spuchnięta i ma duże zasinienie na stopie. Niestety po wczorajszym chodzeniu, dzisiaj podczas spoczynku w miejscu złamania odczuwam kłucie. Czy taka reakcja jest normalna ? Dodam iż stopa oraz noga do kolona ma lekko inny kolor ( sino- czerwony , i jest lekko osobliwe uczucie w nodze)…. Czy powinnam dalej chodzić czy zagłosić się ponownie do lekarza?
KOBIETA, 41 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po złamaniu kości śródstopia i noszeniu gipsu oraz ortezy, normalne jest odczuwanie pewnych dolegliwości i dyskomfortu w miejscu złamania. Spuchnięcie i zasinienie mogą być wynikiem nadal trwającego procesu gojenia, a także reakcją na chodzenie po długim okresie unieruchomienia. Uczucie w nodze może być również spowodowane tymczasowym upośledzeniem krążenia lub innymi czynnikami związanymi z urazem.

Niemniej jednak, w opisywanym przypadku zalecamy, aby skonsultowała się Pani z lekarzem prowadzącym.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-srodstopie-boli-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.