Co robić z tym plamieniem w 6 tygodniu ciąży?

Dzień dobry. Wczoraj byłam na wizycie u ginekologa potwierdzić ciążę. Z badań wynika że jest to 6 tydzień. Dzień wcześniej mialam niewielkie plamienie. Zgłosiłam ginekologowi z badania wynikło że widzi pęknięte naczynie krwionośne i stąd krwawienie. Zapisał mi dupasthon 2x1 i witaminy. Dziś dalej obserwuje plamienie przy podcieraniu. Czy jest się czym martwic? Czy skonsultować to z innym ginekologiem Czy jechać do szpitala?. To jest moja pierwsza ciąża.
KOBIETA, 36 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Zauważyła Pani krwawienie,które zgłosiła Pani swojemu lekarzowi. Lekarz przepisał Pani leki,które zazwyczaj się przepisuje w takiej sytuacji. Ale jeśli ma Pani dalej wątpliwości,co do postępowania pierwszego ginekologa to zawsze warto to skonsultować z innym lekarzem.

Proszę pamiętać,że oprócz leków warto dużo odpoczywać (leżeć ). Brak wysiłku i wzmożonej aktywności fizycznej, unikanie stresu oraz pozycja leżąca są świetnym lekarstwem i pomagają ograniczyć krwawienia. Do czasu krwienia proszę jak najwięcej leżeć.

Jeśli krwawienie będzie bardziej obfite, to proszę jechać prosto do szpitala. Tam przeprowadzane są badania, przede wszystkim USG.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska