Co roku mam ataki kaszlu - co mi dolega?

Od 3 lat o tej samej porze roku męczą mnie te same objawy: najpierw uporczywy suchy kaszel, później po takim ataku zmienia się w mokry z możliwościa odkrztuszenia. Natomiast wieczorami mam duszności. Nie mogę normalnie oddychać - mogę mówić tylko szeptem, bo normalne mówienie powoduje suchy kaszel. Każdy głębszy wdech kończy się zakasłaniem. Nie wiem, co robić. Wizyta u laryngologa nie przyniosła efektów. A wlaściwie jeden: po dwóch zastrzykach ze sterydami moja sylwetka zwiększyła się o dwa rozmiary. Co robić? Gdzie szukać pomocy? A może czekać, aż samo przejdzie? Po ok. miesiącu wszystko mija.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli objawy co roku nawracają o tej samej porze i mają taki sam charakter, należałoby się zastanowić, czy ich powodem nie jest alergia.
  Otej porze roku pojawiają się już pierwsze pyłki - w lutym i marcu pyli leszczyna, olacha, wiąz, wierzba - w załączeniu kalendarz pyleń: http://portal.abczdrowie.pl/kalendarz-alergika.

Powodem mogą być nie tylko pyłki - proszę się zastanowić, czy w tym okresie w Pani otoczeniu nie pojawia się nowy produkt. Warto również zwrócić uwagę, czy powietrze w mieszkaniu ma prawidłowe nawilżenie - zbyt suche powietrze podrażnia drogi oddechowe i może być przyczyną kaszlu.

Zachęcam Panią do wizyty u alergologa - po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz zaleci dalsze badania i adekwatne leczenie. Jeżeli termin wizyty będzie bardzo odległy, warto skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.