Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Witam!

Pojedyncza torbiel nerki (np. torbiel rdzeniowa nerki) nie jest stanem budzącym niepokój - jeżeli została opisana przez lekarza wykonujacego badanie, jako torbiel prosta. 

Jedynym postępowaniem w takim przypadku jest obserwacja, tzn. okresowe wykonywanie badania usg w celu określenia czy torbiel powiększa swoje rozmiary. Dopiero w razie dolegliwości z powodu torbieli wskazane jest jej usunięcie. Jeżeli nie będzie innych wskazań lub jeśli lekarz nie zalecił inaczej - badanie kontrolne można wykonać za ok. rok czasu.

Tutaj znajdzie Pan więcej informacji na temat torbieli nerek.

Serdecznie pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty